Duyurular

» 2014-2015 SEZONU BEST BALIKESİR BASKETBOLSPOR OKULU BAŞLIYOR


STakımOPuan

  Basketbol BEST`ten elektrik aldı

Çoğu basketbolsever Best’in ismini ilk kez EBBL finalleri sırasında duydu..

Tamam da Best neydi?

Kimine göre Best FM’in sponsorluğunda oluşturulan bir kulüp..

Kimine göre çikolata üreten bir firmanın takımı..
Kimine göre Beden Eğitimi Spor Kulübü..
Oysa Best, Balıkesir’de trafo üretim yapan bir kuruluşun takımı..
 
Türk ekonomisinde önemli yeri olan ve Balıkesir’in köklü ailelerinden Yırcalı’lar’ın sahibi olduğu Best’in basketbola giriş hikayesi de şöyle..

1960 öncesinde milletvekilliği de yapan Sırrı Yırcalı’nın adına yaptırdıkları okulun beden eğitimi öğretmeni Gafur Çoymak, Best’in patronlarıyla karşılaştıklarında ufak ufak işlemeye başlamış basketbol takımı için.. 2 sene önce de başarmış.. İlk sezonu alıştırma olarak geçirdikten sonra, bütçeye biraz daha destek vermişler.. Ve sonunda TB2L’ye yükselen bir takımın temeli atılmış..
 
Best nornal sezonu yenilgi almadan tamamlamıştı.. Eleme turlarında da bütün maçlarını kazandılar.. Kıbrıs’taki finallerin son gününde ise tek yenilgilerini alarak TB2L’ye yükseldiler.. Başarı büyük.. Ama bu maçınsonrasında oyuncular hüngür hüngür ağlamışlar.. Hem yenildikleri, hem şampiyonluğu kaçırıp, ikinci olarak yükseldikleri için..
 
Antrenör İsmail Doğrutekin sezon başında bütçe doğrultusunda bir plan yapmış.. “Sezona gençlerle başlayıp onları geleceğe hazırladık. Ocak ayında ise deneyimli 4 oyuncu transfer ederek finaller için kadromuzu güçlendirdik. Gençlerle deneyimlileri harmanladık. Rotamız bu şekilde çizmiştik ve hedefe ulaştık.”
 
Doğrutekin’e göre, Balıkesir Olin’in Edirne’de yaptığı gibi, çok büyük bir basketbol potansiyeline sahip.. Sevgi ve ilgi olarak.. Best Grubu’nun artarak devam eden ilgisi, Balıkesir’de çok güzel bir organizasyon gerçekleştirmek için yeterli..
 
İşte 28 maçın 27’sini kazanarak 2. Lige çıkan Best ve deneyimli antrenörünün görüşleri..
Hoşgeldin Best.. Elektriğinizi aldık bir kere.. Basketbolla nice yıllara..

Kaynak

Best Balıkesir Basketbol Kulübü
..
Tüm Hakları Saklıdır. ©2012 Best Balıkesir Basketbol Kulübü site tasarım » Değişim Bilişim